Festyn Dożynkowy 2021

W sobotę, 11 września 2021r. odbyło się oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Jaszkowej Górnej. Był to niezwykle wyczekiwany moment, wieńczący kilkuletnie starania i działania Rady Sołeckiej oraz mieszkańców. Boisko zbudowane dzięki władzom samorządowym, które wspierały tę inicjatywę
Jesteśmy przekonani, iż boisko to będzie służyć rozwojowi sportu, a także stanie się miejscem, gdzie dzieci, młodzież a może i dorośli będą spędzać aktywnie i ciekawie czas wolny.
Sołtys wsi Robert Kirkiewicz przywitał przybyłych na ta okoliczność gości. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał gospodarz gminy Zbigniew Tur, wraz z przedstawicielami wszystkich pokoleń, którzy z przyjemnością będą korzystać z nowego obiektu.
Po części oficjalnej przybyli mieszkańcy i gości mogli skorzystać z atrakcji dodatkowych dostępnych tego dnia. Dzieci cieszyły się wieloma konkursami sportowymi i plastycznymi, za udział w których otrzymywały atrakcyjne nagrody. Nie zabrakło waty cukrowej oraz popcornu. Do godziny 20.00 mogły również bezpłatnie korzystać z dwóch dmuchanych zjeżdżalni ufundowanych przez Oes Team Automobilklub Ziemni Kłodzkiej.
Wśród smakoszy dużym powodzeniem cieszyło się ciasto, bigos, kiełbaski, kurczak z rożna czy frytki.
Dzień umilała muzyka, przy której tanecznie bawiliśmy się do późnego wieczora.